учат јазик на интернет

африкансАлбанскиарапски јазикерменскиазербејџанскиБелорускибосанскитебугарскитеКинески (традиционален)хрватскиотЧешкаданскихоландскиотанглискиесперантоФинскифранцускатагерманскигрчкитеhindiунгарскиотИсландиндонезискиИрскатаиталијанскијапонскиКазахстанКорејалитванскимакедонскимонголскиНорвешкаПерсискиотполскиПортугалскиРоманскиотРускаташкотско галскиСрпскиСловачкасловенечкиотшпанскишведскиотТамилскитетајландскитурскиотУкраинаузбекистанскивиетнамски

Онлајн јазик курсеви

НАШИТЕ ПРЕДМЕТИ

Ние градиме извонредни курсеви за вашето учење


{"first_class":"1","title":"courses","show_title":"0","post_type":"course","taxonomy":"","term":"","post_ids":"","course_style":"popular","featured_style":"course3","masonry":"1","grid_columns":" grid-item","column_width":"200","gutter":"10","grid_number":"9","infinite":"0","pagination":"1","grid_excerpt_length":"100","grid_link":"1","css_class":"mojaklasa","container_css":"mojaklasa1","custom_css":".grid.masonry li .block { margin-bottom:10px;}"}

Нашата онлајн учење платформа вклучува

Меморија игри и тестови


Официјален тест за сертификат


Сертификат за завршување

Видео лекции


Видео насловите во јазиците 49


Фото речник

Граматичко објаснување


Онлајн квизови


Алатки за изработка на речник

Ние ви нудиме уникатно искуство за учење на јазик


Поддршка 24 / 7

Користете ги нашите бесплатни онлајн ресурси и добијте инстант фидбек 24 / 7

Зборувај со нов јазик

Научете да зборувате нов јазик спонтано со активно учество во реални ситуации

Сертификат

Земете онлајн тест и да добиете официјален сертификат за завршување.

Онлајн курсеви

Преземете го курсот од удобноста на вашиот дом, планирајте го времето за учење околу остатокот од вашиот ден.

Лесен за користење

Да ги сумираме работите - јазиците можат да се исплатат на многу начини. Ако веќе не зборувате странски јазик, нема причина да не го промените ова. На Speak Academy, можете лесно да научите англиски, шпански, италијански, српски или руски јазик.

Новиот јазик значи да учат нови зборови

Патувањето преку странска држава станува многу полесно ако може да зборувате на јазикот на таа земја. Но, тоа не запира таму. Учење на втор јазик ќе ја подобри вашата меморија, донесување одлуки и креативност. Јазикот е за обработка. Кога ќе слушнете нови зборови, вашиот мозок ги разбива на звуци и ги дешифрира. Излезе дека можете да ги користите истите вештини за обработка за полесно решавање на други проблеми.

Учење на странски јазик

Приближно 1.2 милијарди луѓе во моментов учат странски јазик. Зошто? Бидејќи во денешниот свет на глобализација странски јазик е пасош за успех. Без оглед на вашата кариера, ќе бидете попривлечни за работодавачот ако сте двојазични. Кога влегуваат на универзитет, вештините за странски јазици често се одлучувачки фактор.

  Нови јазични курсеви

  Нашиот метод

  Нашиот метод се заснова на целосното потопување на новиот јазик: прво слушате, тогаш разбирате и конечно читате и зборувате. Ние ги дизајниравме нашите курсеви како кратки и интензивни видео лекции, предавани на целниот јазик и потпомогнати од визуелната поддршка, така да создадеме идеална средина за учење. Комуникацијата е прилагодена на сценарија од реалниот живот, така што природно почнувате да ги поврзувате зборовите и ситуациите. Најпрво ги гледате нашите часови за ангажирање на видео, каде што се фокусирате на слушање и разбирање, а потоа преминете на практикување вештини за зборување и изговор. Ова потоа се зајакнува со комплетирање на сет на интерактивни вежби фокусирани на читање и пишување. Без оглед на вашето ниво на знаење или она што сте го научиле претходно, нашите курсеви ќе одговараат на вашите потреби и ќе ви дадат самодоверба во вашиот нов јазик.

  Курсеви за учење на јазик

  Нашите курсеви

  Нашите курсеви ги интегрираат иновативните техники за учење кои ќе ве одговорат на новиот јазик од првата лекција. Фокусот е на содржината, наместо на формата, и ќе ги развиете вашите разговорни вештини преку реални примери. Со нашата платформа, веднаш ќе почнеме да размислуваме на странски јазик, без напор. Ќе ја изградите вашата доверба кога ќе зборувате преку нашите онлајн практични алатки, достапни на ваша погодност. Нашите наставници се обучени универзитетски професори и гарантирате дека ќе добиете највисок квалитет на услугите што ќе ги задоволат вашите потреби.


  Нашиот туторијал

  Најважно за говорот академија е дека вашето учење искуство е целосно персонализирани. Можете да учат било каде, во секое време. Можете да учат од работа или од удобноста на вашиот дом; исто така можете да земете курс во секое време што го сакате. Кога внесувате курс, ќе ви биде даден тримесечен период за да го направите финалниот тест. Во оваа временска рамка имате неограничен пристап до часовите по видео и онлајн алатки за пракса. Откако ќе го положите тестот, ќе имаме официјално потврда за академска говорна академија доставувана до вашата адреса.

  Во случај да не успеете да поминете за избраното ниво по тримесечен период, Speak Academy ви дава дополнителни 3 дополнителни месеци за да го преземете курсот и да го добиете сертификатот за завршување.

  Проверете го туториал за нашите онлајн курсеви!

  Зборувајте со Академијата за компании

  Решение за учење за тимови


  Контактирајте не за повеќе детали

  Firstname

  Е-пошта

  порака

  Решение за учење за тимови

  Учење на барање за растечки тимови или корисници на 5-20.

  Ние нудиме пакети до 35% off!

  ГРАБ ПРЕД ПРЕДЕЛУВАЊЕ НА ПОНУДАТА


  или нашите корисници успешно го завршат избраниот курс и да добијат сертификат Speak-Academy.


  или корисниците кои успешно го завршиле курсот го користат новиот јазик на работа.


  од корисниците кои го завршија курсот по јазик продолжуваа да учат на Speak Academy.


  Почнувајќи од нашите лекции за видео, ќе научите нов јазик и вокабулар на забавен и лесен начин. Тие нудат висок квалитет производство и материјали кои се ангажираат и мотивираат. Наместо да се фокусирате на граматиката и читањето, ќе се вклучите во слушањето и зборувањето и ќе ја развиете природната склоност да зборувате на посакуваниот јазик.

  Нашите онлајн практични алатки ги надградуваат способностите за зборување. Алатките за градење на вокабулар го прошируваат вашиот вокабулар и нема фактор за одвраќање во училницата ако сте срамежливи.

  Интерактивните игри и квизови може да се завршат онлајн во секое време и ќе добиете инстант фидбек. На овој начин можете да го проверите вашиот напредок и да се фокусирате на области каде што ви требаат повеќе практики.

  Ние ги ангажираме најдобрите професионалци кои ќе ви помогнат да научите! Нашите видео лекции се доставуваат од наставници по мајчин јазик кои ќе ве инспирираат да ја постигнете целта. Тие се динамични, го забавуваат учењето и се посветени да понудат забавно учење.

  СРЕЌНИ КЛИЕНТИ

  Погледнете што нашите купувачи велат за нас


  Учам англиски со Speak Academy за 3 месеци и навистина го сакам искуството. Поради мојот зафатен распоред не сум земал никакви лекции. Многу сум задоволен од професионалните тутори и онлајн ресурсите - одличен начин за да научам нов јазик!

  Ана

  Англиски курс

  Веќе неколку месеци учев италијански со Speak Academy и не можев да бидам посреќен со програмата. Постојат бројни можности за забрзување на процесот на учење, и прекрасните учители помогнаа да се оживее целото искуство! Јас навистина чувствувам дека напредувам! Фантастична платформа!

  Стефан

  Италијански курс

  Јас само што завршив шпански курс со Speak Academy и јас се запишав во напредна! Имав прилично сиромашен учител во училиште, и никогаш не научив нов јазик би можел да биде толку едноставен! Наставниците се професионални и ентузијастички, и не можам да добијам доволно онлајн квизови! Најдоброто од сите е инстант фидбек - би му препорачал на Speak Academy да никого!

  Mia

  Шпански курс

  Зборувајте академија © Сите права се задржани.